Aciditate 0,41% · analiză ISO 17025 Livrare gratuită peste 399 RON Presat la rece în Halkidiki, Grecia

Nu știți de unde să începeți?

Ce vi se potrivește?

Cinci întrebări. Vă arătăm ce să faceți cu uleiul și ce măsline să luați.

0,41%

aciditate — jumătate din limita extravirgin

ISO 17025

analiză de laborator acreditat, pe lot

La rece

extracție exclusiv la rece, soi unic

Masa Ormelia

Colecția noastră

Ulei de măsline, măsline de masă și pachete alese — în jurul măslinei Agioreitiki din Halkidiki.

Toate produsele Ormelia

Ofertă

Pachet

Pachetul Duo Athos

Ulei 750 ml + Verzi 500 g

economisiți 14 RON față de cumpărarea separată 77 RON
Popular

Pachet

Pachetul Meze Complet

Ulei 750 ml + două măsline 500 g

economisiți 22 RON față de cumpărarea separată 121 RON

Pachet

Cutia Halkidiki

Ulei 500 ml + două măsline 500 g

economisiți 19 RON față de cumpărarea separată 104 RON
Economic

Pachet

Rezerva Casei

4 L + 750 ml + Verzi 1 kg + stafidita 500 g

economisiți 75 RON față de cumpărarea separată 419 RON
Cadou

Ulei de măsline

ATHOS 100 ml

Sticlă · degustare & cadou

14 RON 140 RON/L

Ulei de măsline

ATHOS 250 ml

Sticlă · masa de zi cu zi

29 RON 116 RON/L
Popular

Ulei de măsline

ATHOS 500 ml

Sticlă · bucătăria familiei

49 RON 98 RON/L

Ulei de măsline

ATHOS 750 ml

Cutie metalică · protejat de lumină

69 RON 92 RON/L
Economic

Ulei de măsline

ATHOS 4 L

Cutie metalică · bucătărie & HoReCa

329 RON 82,25 RON/L

Măsline de masă

Măsline Verzi

Întregi · în saramură

22 RON 44 RON/kg
Stoc epuizat

Măsline de masă

Măsline Verzi Feliate

Feliate · fără sâmbure

37 RON 74 RON/kg
Stoc epuizat

Măsline de masă

Măsline Kalamata

Întregi · în saramură

30 RON 60 RON/kg
Stoc epuizat

Măsline de masă

Măsline Kalamata Feliate

Feliate · fără sâmbure

45 RON 90 RON/kg

De ce ATHOS

O singură măslină, prelucrată corect

01

Măslina Agioreitiki

Un soi autohton prețios din Halkidiki — niciodată un amestec — pentru un caracter curat și distinct.

02

Presat la rece

Presat în moara-model a familiei, care funcționează din 1988, pentru a proteja aroma și polifenolii.

03

Origine unică

Cultivat, cules și îmbuteliat în Halkidiki — trasabilitate completă, de la livadă la masă.

04

Standarde europene

Standardizat într-o unitate modernă și îmbuteliat conform standardelor europene de calitate și siguranță.

Moștenirea noastră

Trei generații de cultivatori de măsline din Halkidiki

Cu profund respect pentru moștenirea trecutului și o viziune clară, orientată spre viitor.

1968

Prima livadă

Christodoulos Sikiotis înființează prima livadă de măslini a familiei în Halkidiki.

1988

Moara familiei

Familia începe să opereze propria moară-model, presând ulei extravirgin excepțional din soiul Agioreitiki.

2024

A treia generație

O unitate modernă de ambalare și standardizare duce ATHOS pe mesele din Grecia și pe piețele internaționale.

“

Uleiul de măsline nu este doar un simplu aliment — este sănătate, calitate a vieții și tradiție.
— G. Sikiotis

Contactați-ne

De la familia noastră la masa dumneavoastră

Pentru comenzi, vânzări en-gros și HoReCa, contactați echipa noastră.

Distribuție · România

Telefon comenzi 0723 566 009
Telefon administrație 0771 488 004
București, România